Ziņa
“Mācītspēks” dalībnieku piesaistes kampaņa, kura norisinājās no 2. februāra līdz 2. aprīlim, šogad piesaistījusi motivētus un mērķtiecīgus kandidātus no dažādām profesionālajām jomām ar atšķirīgu pieredzi. Pieteikumi tika saņemti no visas Latvijas: 90 interesentu no 277 atlasē nokļuvušajiem kandidātiem nāca no Rīgas un 61 no Rīgas reģiona, 25 no Kurzemes reģiona, 33 no Zemgales, 38 no Vidzemes un 23 no Latgales. 7 interesenti, kas iekļuva atlasē, dzīvo ārpus Latvijas. Vidējais atlasi izturējušo vecums ir 35 gadi.
Viens no 134 dalībniekiem, kurš izturējis “Mācītspēks” atlasi, Jānis Leinerts no Ludzas novada par savu motivāciju kļūt par sociālo zinību un vēstures skolotāju stāsta: “Es vēlos radikāli mainīt savu profesionālo darbību. Jūtu sevī misiju iemācīt skolēniem patstāvīgāk domāt, pieņemt argumentētus lēmumus, un, protams, kļūt par labi izglītotiem savas valsts pilsoņiem. Man ir iekšēja pārliecība, ka es varu mācīties pats un mācīt citus.”
Savukārt Lada Bumbure ar doktora grādu inženierzinātnē plāno kļūt par fizikas skolotāju Rīgā. Viņa iepriekš strādājusi par medicīnas fiziķi diagnostiskajā radioloģijā un lasījusi lekcijas RTU un Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledžas studentiem. Savu izvēli strādāt skolā viņa saista ar savu pozitīvo pieredzi ar studentiem: “Man patīk iedvesmot cilvēkus, atbalstīt un palīdzēt viņiem tikt pāri grūtībām un sasniegt vairāk.”
No 134 atlasi izturējušiem kandidātiem kā savu prioritāro mācību priekšmetu 26 ir norādījuši angļu valodu, 23 – sociālās zinības un vēsturi, 19 – matemātiku, 12 – latviešu valodu un literatūru, 9 – datoriku. 5 interesenti vēlētos mācīt bioloģiju, 5 – Latvijas un pasaules vēsturi, 3 – ģeogrāfiju, 3 – ķīmiju, 4 – fiziku un 5 – dabaszinību mācību priekšmetu. Vairāki kandidāti vēlas skolēniem palīdzēt apgūt dažādas otrās svešvalodas, piemēram, vācu vai franču valodu, taču viens kandidāts izrādījis vēlmi mācīt ķīniešu valodu un viens – igauņu valodu.
Tikmēr gan pašvaldību izglītības pārvaldes, gan vispārizglītojošās skolas, gan mācību iestādes ar profesionālu ievirzi, kā arī pirmsskolas izglītības un interešu izglītības iestādes aicinātas pieteikt savas aktuālās un plānotās vakances pilnveidotajā skolu vakanču vietnē. Kartē iespējams norādīt arī dažādus bonusus, ko iestāde piedāvā darbiniekam (piemēram, prioritāro vietu pašvaldībās pirmsskolas iestādē, veselības apdrošināšanu u.tml.). Būtisks jaunievedums ir iespēja izvietot arī atbalsta personāla un administrācijas vakances. Kartē pašlaik pieteiktas jau 696 dažādas vakances, piedāvājot darba iespējas izglītības iestādēs dažādās Latvijas vietās.
Vakances ir brīvi pieejamas jebkuram interesentam. Plānots, ka daļu no skolu vakancēm varēs aizpildīt skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” jaunie skolotāji. Lai skolā varētu sākt strādāt projekta “Mācītspēks” skolotājs, obligāts nosacījums skolai ir iespēja piedāvāt 14-21 kontaktstundu lielu slodzi nedēļā, kā arī mentora atbalstu.
Plašāka informācija par skolotāju izglītības projektu “Mācītspēks” pieejama mājaslapā https://macitspeks.lv/, savukārt informācija par veidiem, kā kļūt par pedagogu vai profesionāli augt pedagoģijas jomā pieejama https://esiskolotajs.lv/ .
Par projektu “Mācītspēks”
Projektu “Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.