Ziņa
Četri Latvijas Universitātes (LU) fonda stipendiāti brīvprātīgi ir izveidojuši šķirkļus Nacionālajā enciklopēdijā. Izveidotie šķirkļi ir tematiski visai atšķirīgi.
Studenti šos šķirkļus varēja izveidot pateicoties saviem pētījumiem, viņu pētījumu izveidošanas atbalsts ir bijuši mecenāti, kas noteikti deva papildu motivāciju un iemeslu veikt savus pētījumus pēc iespējas cītīgāk.
“Brīvprātīgais darbs ir laika, zināšanu un prasmju ziedošana sabiedrības labā, par to nesaņemot atalgojumu.”
Šis nesavtīgais studentu darbs pierāda to, ka jaunieši grib un var! Lasot pētījumus, ir sajūta, ka Latvijas izglītība ir labu un centīgu studentu rokās, kuri sasniegs daudz jaunas virsotnes pētījumos un atklās nezināmo.
Zooarheoloģijas šķirkļa autors Eduards Plankājs saka: “Esmu pateicīgs Bērziņu ģimenei par sniegto finansiālo atbalstu disertācijas izstrādes gaitā iecerēto pētījumu realizācijā un liels gods būt piederīgam Prof. Ernesta Felsberga piemiņas stipendiātu saimei. Sagatavojot enciklopēdisko šķirkli par zooarheoloģiju - zinātnes jomu, kura Latvijā vēl tikai pleš savus spārnus, un ar kuru plānoju saistīt savu zinātnisko darbību, brīvprātīga dalīšanās ar iegūtajām zināšanām kļuva par personīgu mecenātisma ideju izpausmes formu. Patiess prieks, ka Nacionālās enciklopēdijas digitālais saturs ļaus zināšanas sasniegt plašam interesentu lokam arī ārpus manas Alma mater auditoriju sienām”.
Iepazīsties ar LU fonda stipendiātu veidotajiem šķirkļiem:
Linards Kļaviņš – Melleņu ģints
Kārlis Puķītis – Sarkanais milzis; Zvaigžņu spektroskopija
Viktorija Soņeca – Iestāšanās Eiropas Savienībā; Izstāšanās no Eiropas Savienības
Eduards Plankājs - Zooarheoloģija
_________________
Par LU fondu
Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.