Ziņa
Kusties! Pētījumi rāda, ka regulāras fiziskās aktivitātes saistītas ar zemāku trauksmi. Fiziskās aktivitātes ir īpaši svarīgas apstākļos, kad mēs lielāko daļu dienas pavadām sēdus pozā. Izvēloties fizisko aktivitāšu veidu, svarīgi izvēlēties tādu, ar ko nodarboties patīk vislabāk – pastaiga, skriešana, riteņbraukšana, vingrošana un citi. Regulāras kustības arī veicina ēšanas rutīnas un miega kvalitātes uzlabošanos. Rekomendējamais minimālais fizisko aktivitāšu daudzums ir 150 minūtes nedēļā, tātad vismaz 22 minūtes dienā.
Plāno! Brīžos, kad visa kā šķiet par daudz, vislabāk koncentrēties uz šodienu. Lai neaizpildītu savu ikdienu ar domām par situāciju kopumā, vēlams sadalīt veicamos uzdevumus pa mazākiem posmiem. Piemēram, veidot sarakstu “Mani šodienas uzdevumi”. Šāds saraksts var palīdzēt strukturēt dienu, kā arī dienas noslēgumā ļaut atskatīties uz to, kas ir izdevies un kas nē. Šo metodi var izmantot arī ģimenes ar bērniem. Trauksmi bieži vien rada tieši neziņa vai pēkšņi pienākumi. Sagatavojot darāmo lietu sarakstu, tas ļauj iegūt lielāku kontroli pār ikdienu.
Esi iejūtīgs pret sevi! Šobrīd mums vairāk nekā citreiz nākas pielāgoties jaunai situācijai. Ne vienmēr viss izdodas tā kā mums gribētos. Sapulcē dzirdēji tikai pusi, jo blakus istabā bļāva bērni? Knapi bija spēka uztaisīt vakariņas un vakarā pārguris aizmigi dīvānā? Šis laiks ir pārbaudījumu pilns, tas prasa papildu resursus, lai organizētu savu un ģimenes locekļu dzīvi. Dienās, kad šķiet, ka nekas neizdodas un esi jau ceļā uz sevis nosodīšanu, esi iejūtīgs pret sevi! Tu šobrīd dari labāko, kas dotajā brīdī ir tavos spēkos.