Ziņa
Latvijas Universitātes Muzejs par 2019. gada maija mēneša priekšmetu izvēlējies shēmu, kurā parādīta kādreizējā astronomisko novērojumu paviljona atrašanās vieta. Par astronomiskā novērojumu paviljona vēsturi un astronomu veiktajiem novērojumiem pareizā laika noteikšanai vairāk būs iespējams uzzināt 18.maijā Muzeju nakts pasākumā „Akadēmiskā laika mašīna” Raiņa bulvārī 19 no 19:00 līdz 23:00.
Veco krājumu caurskatīšana reizēm noved pie vērtīga atklājuma. Shēma atrasta LU Astronomijas institūta materiālos, kas nodoti LU Muzejam institūtam pārceļoties uz jauno Zinātņu māju pēc 98 gadiem, kas pavadīti Raiņa bulvārī 19. Līdz šim bija zināma tikai aptuvena paviljona atrašanās vieta - nu to ir iespējams precīzi norādīt dabā.
Pirms simts gadiem zvaigžņu kustība pie debess bija pats precīzākais pulkstenis. LU Astronomiskajā observatorijā notika regulāri zvaigžņu novērojumi pareizā laika noteikšanai. Laika signāli no observatorijas pulksteņiem tika padoti uz Rīgas svarīgākajām iestādēm, arī uz slaveno „Laimas” pulksteni. 1926. gadā kanālmalā iepretī Operai uzbūvēja novērojumu paviljonu. Ar speciālu teleskopu noteica laika momentu, kad zvaigzne sasniedz noteiktu virzienu debess dienvidu pusē. Pēc tam novērojumus salīdzināja ar pulksteņu sekunžu signāliem un regulēja pulksteņus, lai tie rādītu pareizu laiku. Novērojumi šeit notika līdz 1959. gadam, pēc tam Laika dienests tika pārcelts uz LU Botāniskā dārza teritoriju. Vēlāk paviljonu nojauca un aptuveni turpat uzstādīja tēlnieces Aleksandras Briedes veidoto skulptūru „Mana zeme”. Paviljons atradās dažus metrus no meitenes bronzas skulptūras uz Operas pusi.